Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

HÄNGE/MEDALJONG, 14K guld, silver, emalj, rosenslipade diamanter ca 1.00 ct, rubiner, smaragder och safirer.

Kontrollstämplad av Jakov Lyapunov, S:t Petersburg 1899-1908.
Diameter 29 mm.
Total vikt 12,5 g.
Etui av Nikolaj Linden.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
2 000
20 520
2 324
Utropspris
2 500 - 2 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
14 jun 2020 14:25
2 000 EUR
13 jun 2020 13:47
1 900 EUR
10 jun 2020 14:30
1 500 EUR
31 maj 2020 21:01
1 000 EUR
30 maj 2020 10:59
550 EUR
29 maj 2020 14:16
500 EUR