Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Johan Elis Kortman

(Finland, 1858-1923)
Johan Elis Kortman
(Finland, 1858-1923)

JOHAN ELIS KORTMAN, VY FRÅN SÖDRA HELSINGFORS.

Sign. -93. Olja på duk 46x66 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Klubbat pris
1 450
14 877
1 685
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
14 jun 2020 13:19
1 450 EUR
14 jun 2020 13:19
1 400 EUR
14 jun 2020 0:55
1 100 EUR
14 jun 2020 0:55
1 050 EUR
12 jun 2020 9:14
1 000 EUR
31 maj 2020 21:50
800 EUR
29 maj 2020 20:45
300 EUR
29 maj 2020 20:03
200 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13