Antti Favén

(Finland, 1882-1948)
Antti Favén
(Finland, 1882-1948)

ANTTI FAVÉN, SEGELBÅT PÅ STILLA HAV.

Sign. 1917. Olja på pannå 18,5x23,5 cm.

Färgbortfall. Sprickor.

Strindbergs konsthandels stämpel a tergo.

Klubbat pris
2 500
28 325
2 608
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (14 bud)
14 jun 2020 13:17
2 500 EUR
14 jun 2020 0:47
2 400 EUR
12 jun 2020 20:21
2 300 EUR
12 jun 2020 20:21
2 200 EUR
12 jun 2020 20:21
2 200 EUR
12 jun 2020 20:21
2 100 EUR
12 jun 2020 20:21
2 000 EUR
11 jun 2020 9:37
1 800 EUR
8 jun 2020 19:35
1 400 EUR
8 jun 2020 19:32
1 200 EUR
6 jun 2020 16:00
1 130 EUR
1 jun 2020 21:38
1 000 EUR
29 maj 2020 20:36
600 EUR
29 maj 2020 19:53
30 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377