1227708
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)
Kyllikki salmenhaara, skulpturer, 2 st, stengods signerade ks.

KYLLIKKI SALMENHAARA, skulpturer, 2 st, stengods signerade KS.

Lindning. Höjd 9,5 - 25,5 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur Heikki Häiväojas samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
620
6 491
696
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (4 bud)
14 jun 18:00
620 EUR
13 jun 16:58
600 EUR
7 jun 19:11
400 EUR
30 maj 0:12
300 EUR