Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

ARMBAND, Art déco, platina, gammalslipade diamanter ca 16.50 ct tot. 1920-30-tal.

Diamanternas klarhet SI-I, färglösa.
Längd 16,5 cm. Bredd 18 mm.
Vikt 38,9 g.

Helhetsintrycket är gott. Obetydligt ytslitage.

4 500
46 170
5 229
Utropspris
14 000 - 16 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
14 jun 2020 16:27
4 500 EUR
7 jun 2020 19:20
4 000 EUR
7 jun 2020 14:33
160 EUR
7 jun 2020 11:56
150 EUR
3 jun 2020 22:40
120 EUR
2 jun 2020 21:26
110 EUR
1 jun 2020 22:21
40 EUR
31 maj 2020 10:03
30 EUR