Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, PÅ SANDSTRANDEN.

Sign. 1911. Olja på pannå 33x41,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor.

S. Saarikivi nr 380.

Konstnär

6 000
61 560
6 972
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (16 bud)
14 jun 2020 18:44
6 000 EUR
14 jun 2020 18:44
5 756 EUR
14 jun 2020 18:42
5 500 EUR
14 jun 2020 18:41
5 234 EUR
14 jun 2020 18:40
5 000 EUR
14 jun 2020 18:39
4 712 EUR
14 jun 2020 18:38
4 500 EUR
13 jun 2020 19:36
4 234 EUR
13 jun 2020 9:20
4 000 EUR
12 jun 2020 5:29
3 456 EUR
12 jun 2020 0:09
3 200 EUR
1 jun 2020 10:08
2 912 EUR
31 maj 2020 19:56
2 800 EUR
30 maj 2020 12:29
2 678 EUR
29 maj 2020 23:57
2 500 EUR
29 maj 2020 19:18
1 500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13