Ludwig Mies van der Rohe

(Tyskland, 1886-1969)
Ludwig Mies van der Rohe
(Tyskland, 1886-1969)

LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fåtöljer,ett par, "Barcelona". Knoll International, sannolikt 1950-tal.

Stomme av förkromat stål. Lösa dynor med svart läderklädsel.

Ställvis ytslitage på klädseln. Repor. Defekta remmar.

Formgivare

Klubbat pris
3 500
39 445
3 652
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Budhistorik (12 bud)
8
14 jun 2020 15:56
3 500 EUR
14 jun 2020 15:56
3 400 EUR
8
14 jun 2020 15:56
3 300 EUR
14 jun 2020 15:56
3 200 EUR
8
14 jun 2020 15:54
3 100 EUR
14 jun 2020 15:49
3 000 EUR
13 jun 2020 22:09
2 600 EUR
4 jun 2020 21:11
2 500 EUR
3 jun 2020 21:13
1 500 EUR
2 jun 2020 20:47
1 100 EUR
1 jun 2020 11:22
400 EUR
31 maj 2020 11:47
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977