BORDSLAMPA, empire, Ryssland 1800-talets första hälft.

Förgylld och patinerad brons. Omarbetad, elektrifierad. Fotens höjd 32,5 cm. Totalhöjd med skärm 65 cm.

Åldersrelaterat slitage. Obetydlig buckla i sargens nedre kant. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
510
5 778
532
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (12 bud)
8
14 jun 2020 12:54
510 EUR
14 jun 2020 12:54
490 EUR
14 jun 2020 12:54
440 EUR
8
14 jun 2020 12:54
420 EUR
14 jun 2020 11:19
400 EUR
14 jun 2020 0:40
380 EUR
13 jun 2020 23:52
360 EUR
5 jun 2020 22:05
340 EUR
30 maj 2020 16:39
320 EUR
30 maj 2020 15:13
300 EUR
30 maj 2020 9:31
200 EUR
29 maj 2020 22:05
150 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård