BORD, sengustavianskt, signerat C G Foltiern, 1800-talets början.

Mahognyfanerat sybord signerat Carl Gustaf Foltiern Stockholm (1804-1829). Låda med fackinredning. Mässingsbeslag. Bredd 58 cm, djup 35 cm, höjd 73 cm.

Smärre slitage. Smärre fanerskador.

Klubbat pris
800
9 128
832
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (20 bud)
14 jun 2020 17:36
800 EUR
14 jun 2020 17:36
800 EUR
13 jun 2020 14:57
760 EUR
11 jun 2020 5:59
740 EUR
11 jun 2020 5:59
700 EUR
11 jun 2020 5:59
680 EUR
11 jun 2020 5:59
630 EUR
11 jun 2020 5:59
610 EUR
11 jun 2020 5:58
590 EUR
11 jun 2020 5:58
570 EUR
8 jun 2020 1:51
540 EUR
8
8 jun 2020 1:51
520 EUR
5 jun 2020 21:48
500 EUR
5 jun 2020 18:13
300 EUR
5 jun 2020 5:21
260 EUR
1 jun 2020 10:48
220 EUR
1 jun 2020 6:40
200 EUR
30 maj 2020 10:36
100 EUR
30 maj 2020 7:33
55 EUR
29 maj 2020 12:09
50 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård