KLOCKGARNITYR, 3 delar, Dussault, Frankrike, 1800-talets mitt.

Förgylld mässing med infattade porslinsdelar i Sèvres-stil. Urtavla av porslin. Urhuset krönt av urna. Kandelabrar för fyra ljus. Pendel finns. Pendylens höjd 39,5 cm, bredd 28 cm. Kandelabrarnas höjd 37,5 cm. Nyckel finns.

Ena ljusbärarens arm har en spricka genom materialet. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
760
8 611
793
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (21 bud)
14 jun 2020 17:35
760 EUR
14 jun 2020 17:34
740 EUR
14 jun 2020 17:34
740 EUR
14 jun 2020 17:33
720 EUR
7 jun 2020 23:32
700 EUR
5 jun 2020 13:23
680 EUR
5 jun 2020 13:23
660 EUR
5 jun 2020 11:32
640 EUR
4 jun 2020 16:41
620 EUR
4 jun 2020 16:38
600 EUR
4 jun 2020 16:38
580 EUR
4 jun 2020 16:37
560 EUR
4 jun 2020 16:37
540 EUR
29 maj 2020 22:22
520 EUR
29 maj 2020 22:22
500 EUR
29 maj 2020 22:22
480 EUR
29 maj 2020 22:22
460 EUR
29 maj 2020 22:22
440 EUR
29 maj 2020 21:56
420 EUR
29 maj 2020 21:56
400 EUR
29 maj 2020 14:28
300 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård