1231039
KLOCKGARNITYR, 3 delar, Dussault, Frankrike, 1800-talets mitt.
Klockgarnityr, 3 delar, dussault, frankrike, 1800-talets mitt.

Förgylld mässing med infattade porslinsdelar i Sèvres-stil. Urtavla av porslin. Urhuset krönt av urna. Kandelabrar för fyra ljus. Pendel finns. Pendylens höjd 39,5 cm, bredd 28 cm. Kandelabrarnas höjd 37,5 cm. Nyckel finns.

Ena ljusbärarens arm har en spricka genom materialet. Ej funktionstestad.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
760
7 956
854
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (21 bud)
14 jun 17:35
760 EUR
14 jun 17:34
740 EUR
14 jun 17:34
740 EUR
14 jun 17:33
720 EUR
7 jun 23:32
700 EUR