Werner West

(Finland, 1890-1959)
Werner West
(Finland, 1890-1959)

WERNER WEST, skänk, Oy Stockmann Ab, Kervo Snickerifabrik 1920-talets mitt.

Ek. Tre draglådor samt skåp med bakomliggande hyllinredning. Längd 158 cm. Djup 56 cm. Höjd 101 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Nyckel finns.

Bild: Industrikonstförbundet Ornamo r.f:s tidskrift 6/1925 sidan 118.

Klubbat pris
620
6 535
710
Utropspris
1 000 - 1 400 EUR
Budhistorik (8 bud)
14 jun 2020 14:50
620 EUR
14 jun 2020 9:09
600 EUR
14 jun 2020 5:50
550 EUR
13 jun 2020 19:38
444 EUR
13 jun 2020 17:25
400 EUR
12 jun 2020 23:45
333 EUR
5 jun 2020 20:09
100 EUR
4 jun 2020 11:09
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977