Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Alexander Lauréus

(Finland, 1783-1823)
Alexander Lauréus
(Finland, 1783-1823)

ALEXANDER LAURÉUS, VID LÄGERELDEN.

Olja på duk 25x32,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Klubbat pris
1 200
12 312
1 394
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Budhistorik (4 bud)
13 jun 2020 9:50
1 200 EUR
11 jun 2020 21:34
1 000 EUR
8 jun 2020 19:42
600 EUR
29 maj 2020 19:16
300 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13