1236726
Laila Karttunen
(Finland, 1895-1981)
Laila karttunen, hÅrgarnsmatta, aaltonens mattväveri, kiikka, finland 1930-tal. ca 363x250 cm.

LAILA KARTTUNEN, HÅRGARNSMATTA, Aaltonens Mattväveri, Kiikka, Finland 1930-tal. Ca 363x250 cm.

"Järvikaisla". (Strandsäv).

Slitage. Fläckar. Skadade fransar.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
800
8 375
899
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 jun 14:22
800 EUR
14 jun 14:20
560 EUR
14 jun 13:08
520 EUR
14 jun 12:55
460 EUR
14 jun 9:11
420 EUR