Kai Ruokonen

(Finland, 1940-2010)
Kai Ruokonen
(Finland, 1940-2010)

KAI RUOKONEN, bordslampor, ett par, Orno 1970-tal.

Mässning. Bär tillverkarens etikett. Höjd 42 cm. Diameter 32 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Anlöpningar. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Hotell Vaakuna, Helsingfors.

Klubbat pris
4 400
49 588
4 591
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (22 bud)
14 jun 2020 15:35
4 400 EUR
14 jun 2020 15:35
4 200 EUR
14 jun 2020 15:35
4 000 EUR
14 jun 2020 15:34
3 600 EUR
14 jun 2020 15:34
3 500 EUR
14 jun 2020 15:34
3 400 EUR
14 jun 2020 15:34
3 300 EUR
14 jun 2020 15:34
3 200 EUR
14 jun 2020 15:34
3 100 EUR
14 jun 2020 15:34
3 000 EUR
14 jun 2020 15:34
2 800 EUR
14 jun 2020 15:34
2 700 EUR
14 jun 2020 15:33
2 600 EUR
14 jun 2020 15:33
2 500 EUR
14 jun 2020 15:32
2 300 EUR
14 jun 2020 15:31
2 200 EUR
13 jun 2020 16:26
2 100 EUR
13 jun 2020 16:25
2 000 EUR
13 jun 2020 16:25
2 000 EUR
31 maj 2020 14:44
1 800 EUR
29 maj 2020 21:51
620 EUR
29 maj 2020 17:49
600 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977