Design Övrigt
1237649
Mauri Almari
(Finland)
Mauri almari, golvlampor, ett par sievä/idman 1900-talets mitt.

MAURI ALMARI, golvlampor, ett par Sievä/Idman 1900-talets mitt.

Mässing med kuporna i bärnstenstonat omfångsglas. Höjd ca 165 cm.

Slitage och märken. Senare kupor, avbrytare och skruvar. Senare lödningar. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
1 200 EUR