Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, skål, keramik, signerad GT.

Landskapsvy på ljus botten. Diameter 16,5 cm. Höjd 6,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
520
5 860
543
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 jun 2020 14:35
520 EUR
14 jun 2020 14:35
500 EUR
14 jun 2020 14:35
480 EUR
14 jun 2020 14:35
460 EUR
10 jun 2020 17:27
420 EUR
10 jun 2020 14:13
400 EUR
31 maj 2020 17:43
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977