VÄGGLAMPOR / BORDSLAMPOR, ett par, modell EV 57, Itsu, 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Skärmens insida vitmålad. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 20 cm. Höjd 25 cm.

Åldersrelaterat slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
620
7 025
647
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (15 bud)
14 jun 2020 14:40
620 EUR
14 jun 2020 14:37
600 EUR
14 jun 2020 14:37
580 EUR
14 jun 2020 14:34
560 EUR
14 jun 2020 14:34
540 EUR
14 jun 2020 14:31
520 EUR
14 jun 2020 14:31
500 EUR
14 jun 2020 14:31
480 EUR
14 jun 2020 14:31
480 EUR
14 jun 2020 14:30
460 EUR
13 jun 2020 19:12
440 EUR
8 jun 2020 17:07
420 EUR
1 jun 2020 20:56
400 EUR
30 maj 2020 12:29
300 EUR
29 maj 2020 23:37
250 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977