Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

BORDSPENDYL, sengustaviansk sekelskiftet 1700/1800.

Förgyllt och bronserat trä, urtavlan flankerad av skurna kolonner och rosettband. Urtavlan märkt Berg Stockholm. Bredd 37 cm. Höjd 47 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador. Möjligen senare förgyllning. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
420
4 309
488
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
14 jun 2020 18:27
420 EUR
14 jun 2020 0:32
400 EUR
1 jun 2020 10:41
300 EUR
31 maj 2020 11:57
250 EUR
30 maj 2020 11:36
200 EUR
29 maj 2020 15:23
40 EUR