Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

MAGNUS VON WRIGHT, SOMMARLANDSKAP.

Sign. 1863. Olja på duk 36x50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Konstföreningens utställning 1864.

Aune Lindström nr.119.

Efter Werner Holmbergs målning "Skogsväg" (1858).

Konstnär

Representerad på museer i Finland och Sverige.

Klubbat pris
8 000
91 760
8 372
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
9
14 jun 2020 18:28
8 000 EUR
14 jun 2020 18:28
7 800 EUR
9
14 jun 2020 18:28
7 600 EUR
14 jun 2020 18:28
7 400 EUR
9
14 jun 2020 18:28
7 200 EUR
14 jun 2020 18:27
7 000 EUR
9
14 jun 2020 18:27
6 800 EUR
14 jun 2020 18:27
6 600 EUR
9
14 jun 2020 18:27
6 400 EUR
14 jun 2020 18:27
6 200 EUR
9
14 jun 2020 18:27
6 200 EUR
14 jun 2020 18:26
6 000 EUR
9
14 jun 2020 18:26
5 800 EUR
14 jun 2020 18:26
5 600 EUR
9
14 jun 2020 18:26
5 400 EUR
14 jun 2020 18:26
5 200 EUR
9
14 jun 2020 18:26
5 000 EUR
14 jun 2020 18:26
4 800 EUR
9
14 jun 2020 18:26
4 600 EUR
14 jun 2020 15:13
4 400 EUR
8
14 jun 2020 0:50
4 200 EUR
13 jun 2020 20:19
4 000 EUR
9 jun 2020 23:11
3 500 EUR
2 jun 2020 19:16
3 000 EUR
2 jun 2020 16:28
2 500 EUR
31 maj 2020 9:19
1 000 EUR
30 maj 2020 9:43
600 EUR
29 maj 2020 19:15
500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377