Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

VITRINSKÅP, 1800-talets slut.

VITRINSKÅP, 1800-talets slut.

Tudelat skåp. Konturerat krön med otydlig datering. Dubbla glasade dörrar med bakomliggande hyllinredning. Undertill tre draglådor och skåp. Bredd 171 cm. Djup 61 cm. Höjd 218 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Övre delen senare renoverad och målad. Senare hyllplan och glas. Krön saknar dekoration.

Proveniens

August Fredrik Soldan.

Klubbat pris
1 050
10 773
1 220
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
14 jun 2020 14:39
1 050 EUR
13 jun 2020 8:43
1 000 EUR
30 maj 2020 17:45
300 EUR