1242026
Pekka Piekäinen
(Finland)
Pekka piekäinen, bålskål med slev och 6 st bägare, silver, stämpelsignerade pp, auran kultaseppä, Åbo 1975-76.

Pekka Piekäinen, Bålskål med slev och 6 st bägare, silver, stämpelsignerade PP, Auran Kultaseppä, Åbo 1975-76.

Bålskålens diameter 21,5 cm, höjd 10 cm. Bålslevens längd 29,5 cm. Bägarnas höjd 6 cm. Sammanlagd vikt ca 898 g.
I originalschatull.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
800
8 128
954
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (6 bud)
25 okt 15:31
800 EUR
25 okt 15:31
790 EUR
25 okt 15:30
770 EUR
25 okt 15:30
750 EUR
11 okt 21:30
600 EUR