Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, FAT, stengods, signerad ARABIA -F.H.Kj.-

Flerfärgad / turkost glasyr. Diameter 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Klubbat pris
1 550
17 562
1 617
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (32 bud)
25 okt 2020 17:29
1 550 EUR
25 okt 2020 17:28
1 500 EUR
25 okt 2020 17:28
1 450 EUR
25 okt 2020 17:28
1 400 EUR
25 okt 2020 17:28
1 400 EUR
25 okt 2020 17:27
1 350 EUR
25 okt 2020 17:27
1 300 EUR
25 okt 2020 17:27
1 250 EUR
25 okt 2020 17:27
1 200 EUR
25 okt 2020 17:27
1 150 EUR
25 okt 2020 17:27
1 100 EUR
25 okt 2020 17:27
1 050 EUR
25 okt 2020 17:27
1 000 EUR
25 okt 2020 17:26
970 EUR
25 okt 2020 17:26
950 EUR
25 okt 2020 17:24
920 EUR
25 okt 2020 16:22
900 EUR
25 okt 2020 16:22
880 EUR
25 okt 2020 16:22
872 EUR
25 okt 2020 16:22
852 EUR
25 okt 2020 15:46
832 EUR
25 okt 2020 15:46
812 EUR
22 okt 2020 20:10
770 EUR
19 okt 2020 21:26
750 EUR
19 okt 2020 21:26
740 EUR
19 okt 2020 21:25
720 EUR
19 okt 2020 21:25
700 EUR
19 okt 2020 21:25
670 EUR
19 okt 2020 21:25
650 EUR
14 okt 2020 20:06
600 EUR
11 okt 2020 13:22
500 EUR
9 okt 2020 18:35
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

256A. Barbro Bäckström, Utan titel.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK