Alfred William Finch

(Belgien/Finland, 1854-1930)
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)

ALFRED WILLIAM FINCH, vas, Finland 1902.

Rödlera med genombruten dekor. Stämplad i godset ABI. Höjd 23 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Klubbat pris
1 100
12 397
1 160
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (15 bud)
25 okt 2020 16:36
1 100 EUR
25 okt 2020 16:36
1 050 EUR
25 okt 2020 16:34
1 000 EUR
25 okt 2020 16:34
980 EUR
25 okt 2020 16:34
960 EUR
25 okt 2020 16:34
940 EUR
25 okt 2020 16:31
920 EUR
25 okt 2020 16:31
900 EUR
25 okt 2020 16:31
870 EUR
25 okt 2020 16:31
850 EUR
25 okt 2020 16:30
820 EUR
25 okt 2020 16:29
800 EUR
25 okt 2020 10:52
750 EUR
13 okt 2020 5:08
420 EUR
12 okt 2020 5:21
400 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977