TOIVO KORHONEN och ESKO PAJAMIES, FÅTÖLJER, ett par, modell TU-641, "Bonzo", Merva, Finland 1960-tal.

Formpressad plywood sits på roterande centralfot. Sits och rygg med lösa dynor. Hopfällbara.
Total bredd 67 cm. Sitthöjd 41 cm. Total höjd 71 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Fläckar. Två skruvar saknas från den andra sitsen.

Klubbat pris
1 250
14 088
1 304
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (18 bud)
8
25 okt 2020 17:09
1 250 EUR
25 okt 2020 15:39
1 200 EUR
25 okt 2020 15:39
1 155 EUR
25 okt 2020 15:39
1 105 EUR
25 okt 2020 15:39
1 055 EUR
25 okt 2020 15:38
1 005 EUR
25 okt 2020 15:38
985 EUR
25 okt 2020 10:09
965 EUR
25 okt 2020 10:09
945 EUR
24 okt 2020 9:29
925 EUR
24 okt 2020 9:29
905 EUR
12 okt 2020 18:20
885 EUR
12 okt 2020 18:20
865 EUR
10 okt 2020 23:35
840 EUR
10 okt 2020 23:35
820 EUR
10 okt 2020 10:48
800 EUR
10 okt 2020 7:11
200 EUR
9 okt 2020 14:20
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977