Saara Hopea

(Finland, 1925-1984)
Saara Hopea
(Finland, 1925-1984)

Saara Hopea, vas, "Panter", signerad S. Hopea, Nuutajärvi Notsjö -55.

Grönt och klart glas. Höjd 22,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och repor. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Klubbat pris
3 350
37 755
3 496
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (26 bud)
25 okt 2020 16:13
3 350 EUR
25 okt 2020 16:13
3 250 EUR
25 okt 2020 16:13
3 150 EUR
25 okt 2020 16:13
3 050 EUR
25 okt 2020 10:52
2 950 EUR
24 okt 2020 21:40
2 850 EUR
22 okt 2020 20:14
2 660 EUR
22 okt 2020 20:11
2 560 EUR
22 okt 2020 20:11
2 506 EUR
20 okt 2020 7:27
2 300 EUR
20 okt 2020 7:27
2 200 EUR
19 okt 2020 22:42
2 103 EUR
19 okt 2020 22:42
2 003 EUR
15 okt 2020 15:46
1 950 EUR
15 okt 2020 15:46
1 900 EUR
13 okt 2020 8:54
1 800 EUR
12 okt 2020 21:57
1 750 EUR
12 okt 2020 21:57
1 700 EUR
12 okt 2020 21:51
1 651 EUR
12 okt 2020 21:51
1 601 EUR
12 okt 2020 18:28
1 500 EUR
12 okt 2020 10:27
1 250 EUR
10 okt 2020 21:05
1 200 EUR
10 okt 2020 6:37
600 EUR
9 okt 2020 22:30
400 EUR
9 okt 2020 22:04
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977