Helsinki Design + Contemporary Art F203

43 föremål
Paavo Tynell, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
33 200 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
ALVAR AALTO, bordslampa, modell A704, Valaistustyö.
Klubbat pris
6 100 EUR
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
Alvar Aalto, Golvlampa modell A811, Valaistystyö.
Klubbat pris
5 000 EUR
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA, A111, Valaistustyö.
Klubbat pris
4 001 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris
5 000 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, vägglampor ett par, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, golvlampa, "Maija the Bee" Asko/Hienoteräs.
Klubbat pris
5 202 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9060 Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
14 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
13 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9053, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, GOLVLAMPA, modell 100 G, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell U11, Valaistustyö.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 661 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Gunnel Nyman, taklampor, 3 st, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
1 380 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 2098R, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAKLAMPA, modell ER 85/9, Itsu 1960-talets början.
Klubbat pris
1 570 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BORDSLAMPA, modell K11-31, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Golvlampa, 1900-talets mitt.
Golvlampa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
978 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR