Helsinki Design + Contemporary Art F203

36 föremål
Birger Kaipiainen, relief, stengods, signerad Kaipiainen, Rörstrand.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, skulptur, keramik, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
4 500 - 5 000 EUR
Klubbat pris
7 100 EUR
Utropspris
4 500 - 5 000 EUR
Klubbat pris
5 600 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Birger Kaipiainen, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
5 650 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS, signerad KS. Arabia.
Klubbat pris
4 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
4 450 EUR
Utropspris
2 000 - 2 400 EUR
AXEL SALTO, skål, signerad Salto, Royal Copenhagen.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, Finland 1902.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, signerad A.W.F.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AALFRED WILLIAM FINCH, vas, Finland omkring 1900.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
1 849 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, FAT, stengods, signerad ARABIA -F.H.Kj.-.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, skål, Finland 1901.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, burk med lock, Finland 1901.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
Rut Bryk, skål, keramik, signerad BRYK.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
TVÅLFLASKA, 1930-tal.
TVÅLFLASKA, 1930-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Elsa Elenius, kanna, stengods, signerad EE.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR