Madeleine Pyk – en samling F769

Alvar Cawén

(Finland, 1886-1935)
Alvar Cawén
(Finland, 1886-1935)

Alvar Cawén, Sommar.

Osignerad. Olja på pannå 37x47 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Alvar Cawén, 10.11.-30.12.1978, Konstmuseet Ateneum.

Äkthetsintyg av Ragni Cawén a tergo.
Utförd 1912-1913.

Klubbat pris
2 300
24 219
2 641
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 dec 2020 14:30
2 300 EUR
10
13 dec 2020 14:30
2 300 EUR
13 dec 2020 13:40
2 200 EUR
9
13 dec 2020 13:21
2 100 EUR
8
13 dec 2020 9:31
2 000 EUR
12 dec 2020 15:17
1 800 EUR
11 dec 2020 21:23
1 650 EUR
11 dec 2020 14:22
1 600 EUR
7 dec 2020 20:40
1 550 EUR
6 dec 2020 0:32
1 500 EUR
3 dec 2020 19:46
1 350 EUR
3 dec 2020 11:08
1 300 EUR
1 dec 2020 22:32
900 EUR
27 nov 2020 20:35
700 EUR
27 nov 2020 17:15
600 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377