Vasilj Sorkovanov, Tillbringare, silver, Moskva, Ryssland 1822.

Invändigt förgylld, godronnerad vattenkanna med uppsvängd hänkel. Stegvis uppåtstigande fotplatta, mynningen med spiralband.
Höjd 25 cm. Vikt 747 g.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 350
15 296
1 408
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (38 bud)
13 dec 2020 14:24
1 350 EUR
12
13 dec 2020 14:23
1 300 EUR
13 dec 2020 14:23
1 250 EUR
12
13 dec 2020 14:22
1 200 EUR
13 dec 2020 14:21
1 150 EUR
12
13 dec 2020 14:21
1 100 EUR
13 dec 2020 14:20
1 050 EUR
12
13 dec 2020 14:20
1 000 EUR
13 dec 2020 13:33
980 EUR
11
13 dec 2020 13:32
960 EUR
13 dec 2020 13:32
940 EUR
11
13 dec 2020 9:30
920 EUR
12 dec 2020 19:28
900 EUR
9
12 dec 2020 19:28
890 EUR
12 dec 2020 13:54
870 EUR
10
12 dec 2020 13:54
850 EUR
10
11 dec 2020 15:53
790 EUR
9
10 dec 2020 20:34
770 EUR
10
10 dec 2020 20:33
750 EUR
9
10 dec 2020 20:33
740 EUR
10
10 dec 2020 20:32
720 EUR
9
10 dec 2020 20:32
700 EUR
10
10 dec 2020 19:24
680 EUR
9
10 dec 2020 13:34
660 EUR
8
10 dec 2020 13:34
640 EUR
9
10 dec 2020 13:34
640 EUR
8
7 dec 2020 22:17
620 EUR
7 dec 2020 22:17
600 EUR
2 dec 2020 19:26
581 EUR
29 nov 2020 23:23
561 EUR
29 nov 2020 23:23
550 EUR
29 nov 2020 23:23
541 EUR
29 nov 2020 23:23
521 EUR
29 nov 2020 4:47
450 EUR
28 nov 2020 16:16
400 EUR
28 nov 2020 15:08
350 EUR
27 nov 2020 21:20
250 EUR
27 nov 2020 16:29
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492