Venny Soldan-Brofeldt

(Finland, 1863-1945)
Venny Soldan-Brofeldt
(Finland, 1863-1945)

Venny Soldan-Brofeldt, Bykdag.

Sign. Olja på duk. 62x42,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

"Helene Schjerfbeck-och hennes tid", Österbottens Museum, Vasa, 25.5.-23.9.2012.

Konstnär

Klubbat pris
5 200
58 916
5 425
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
13 dec 2020 18:01
5 200 EUR
13 dec 2020 18:01
5 000 EUR
13 dec 2020 18:00
4 900 EUR
13 dec 2020 18:00
4 700 EUR
13 dec 2020 18:00
4 400 EUR
13 dec 2020 17:59
4 200 EUR
13 dec 2020 17:58
4 000 EUR
13 dec 2020 17:58
4 000 EUR
13 dec 2020 17:58
3 900 EUR
13 dec 2020 17:58
3 800 EUR
13 dec 2020 17:58
3 600 EUR
13 dec 2020 17:56
3 500 EUR
13 dec 2020 17:56
3 400 EUR
13 dec 2020 17:56
3 300 EUR
11 dec 2020 14:12
3 200 EUR
11 dec 2020 10:07
3 100 EUR
10 dec 2020 14:46
3 000 EUR
10 dec 2020 14:15
2 900 EUR
5 dec 2020 21:56
2 800 EUR
5 dec 2020 21:55
2 700 EUR
5 dec 2020 21:55
2 700 EUR
5 dec 2020 9:26
2 600 EUR
4 dec 2020 17:14
2 500 EUR
4 dec 2020 17:13
2 400 EUR
4 dec 2020 17:13
2 300 EUR
30 nov 2020 11:49
2 200 EUR
29 nov 2020 10:15
2 100 EUR
29 nov 2020 9:26
2 000 EUR
28 nov 2020 10:19
1 650 EUR
27 nov 2020 20:20
1 500 EUR
27 nov 2020 15:15
700 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

282. Peter Frie, "Same Time Tomorrow No 41".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK