Kilian Kelson, Bröllopsbägare, silver, delvis förgylld, Stockholm 1764.

Bägare på fotring med svängda knäckar. Graverad bård med tre kartuscher, graverade initialer i en. Ovan den förgyllda foten och under mynningen vågband och förgyllning.
Höjd 20 cm, mynningens diameter 16,5 cm. Vikt 504 g

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 260
14 452
1 319
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (44 bud)
13 dec 2020 16:58
1 260 EUR
13 dec 2020 16:56
1 210 EUR
8
13 dec 2020 16:53
1 160 EUR
13 dec 2020 14:34
1 110 EUR
13 dec 2020 14:34
1 100 EUR
13 dec 2020 10:50
1 060 EUR
13 dec 2020 10:50
1 010 EUR
13 dec 2020 9:58
990 EUR
12 dec 2020 17:53
970 EUR
11 dec 2020 21:24
950 EUR
11 dec 2020 20:19
930 EUR
10 dec 2020 22:02
910 EUR
10 dec 2020 21:30
890 EUR
9 dec 2020 19:55
870 EUR
9 dec 2020 19:55
850 EUR
9 dec 2020 19:55
840 EUR
9 dec 2020 8:13
820 EUR
9 dec 2020 8:13
800 EUR
8 dec 2020 21:48
780 EUR
8 dec 2020 19:16
760 EUR
8 dec 2020 19:16
750 EUR
8 dec 2020 19:16
740 EUR
8 dec 2020 19:16
720 EUR
6 dec 2020 22:29
700 EUR
6 dec 2020 6:49
680 EUR
5 dec 2020 19:26
660 EUR
5 dec 2020 19:25
640 EUR
5 dec 2020 19:25
640 EUR
5 dec 2020 14:16
620 EUR
5 dec 2020 13:39
600 EUR
4 dec 2020 6:59
580 EUR
2 dec 2020 12:08
560 EUR
2 dec 2020 6:05
540 EUR
1 dec 2020 18:55
520 EUR
1 dec 2020 18:55
500 EUR
1 dec 2020 18:55
500 EUR
1 dec 2020 18:54
480 EUR
1 dec 2020 18:54
460 EUR
1 dec 2020 10:51
440 EUR
30 nov 2020 16:28
420 EUR
30 nov 2020 12:23
400 EUR
29 nov 2020 6:53
330 EUR
29 nov 2020 1:02
300 EUR
28 nov 2020 5:26
250 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492