Karmstolar, ett par, Ryssland ca 1820-40-tal.

Mahognyfaner. Ryggbricka med skurna dekor. Stoppad, löstagbar sits. Sitthöjd ca 46 cm, bredd 60 cm, totalhöjd 93 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fanerlagningar och skador. Lösa fogar.

Klubbat pris
1 050
11 897
1 095
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
13 dec 2020 14:42
1 050 EUR
13 dec 2020 14:42
1 000 EUR
13 dec 2020 14:42
980 EUR
13 dec 2020 14:42
960 EUR
13 dec 2020 14:41
940 EUR
13 dec 2020 14:41
920 EUR
13 dec 2020 14:40
900 EUR
13 dec 2020 14:40
880 EUR
13 dec 2020 14:40
860 EUR
13 dec 2020 14:40
840 EUR
13 dec 2020 14:39
820 EUR
13 dec 2020 14:39
800 EUR
13 dec 2020 14:39
780 EUR
13 dec 2020 14:39
760 EUR
13 dec 2020 14:36
740 EUR
13 dec 2020 14:34
720 EUR
13 dec 2020 14:33
700 EUR
13 dec 2020 14:33
680 EUR
12 dec 2020 22:08
660 EUR
5 dec 2020 10:33
640 EUR
1 dec 2020 15:14
620 EUR
1 dec 2020 13:12
600 EUR