Stolar, 4 st Ryssland ca 1820-40-tal.

Mahognyfaner. Ryggbricka med skurna dekor. Stoppad, löstagbar sits. Sitthöjd ca 48 cm, bredd 49 cm, totalhöjd 93 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fanerlagningar och skador.

Klubbat pris
1 050
11 834
1 096
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
12 dec 2020 22:05
1 050 EUR
12 dec 2020 22:05
1 000 EUR
12 dec 2020 22:05
1 000 EUR
12 dec 2020 22:04
820 EUR
12 dec 2020 22:04
800 EUR
12 dec 2020 22:04
620 EUR
12 dec 2020 22:04
600 EUR
8 dec 2020 0:39
400 EUR