Edvard Bergh

(Sverige, 1828-1880)
Edvard Bergh
(Sverige, 1828-1880)

Edvard Bergh, Bergslandskap.

Sign. 1878. Olja på duk 84,5x132 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Klubbat pris
2 850
32 690
2 983
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
13 dec 2020 16:57
2 850 EUR
13 dec 2020 16:57
2 751 EUR
13 dec 2020 16:56
2 750 EUR
13 dec 2020 16:34
2 650 EUR
13 dec 2020 16:34
2 603 EUR
13 dec 2020 16:22
2 550 EUR
13 dec 2020 16:22
2 450 EUR
13 dec 2020 15:31
2 101 EUR
13 dec 2020 15:31
2 001 EUR
13 dec 2020 9:27
1 925 EUR
8
13 dec 2020 9:27
1 875 EUR
8
13 dec 2020 7:19
1 851 EUR
7 dec 2020 15:39
1 801 EUR
7 dec 2020 15:39
1 800 EUR
7 dec 2020 15:37
1 751 EUR
7 dec 2020 15:37
1 701 EUR
7 dec 2020 15:29
1 651 EUR
7 dec 2020 15:29
1 601 EUR
5 dec 2020 11:15
1 550 EUR
4 dec 2020 6:52
1 500 EUR
4 dec 2020 6:52
1 500 EUR
28 nov 2020 20:03
1 400 EUR
28 nov 2020 19:54
1 274 EUR
27 nov 2020 21:21
800 EUR
27 nov 2020 15:32
600 EUR
27 nov 2020 15:16
400 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377