Matti Karppanen

(Finland, 1873-1953)
Matti Karppanen
(Finland, 1873-1953)

Matti Karppanen, Örnen spanar.

Sign. 1945. Olja på duk 69x48,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
3 700
41 699
3 901
Utropspris
2 200 - 2 800 EUR
Budhistorik (31 bud)
13 dec 2020 15:36
3 700 EUR
13 dec 2020 15:36
3 650 EUR
13 dec 2020 15:29
3 600 EUR
13 dec 2020 15:28
3 500 EUR
13 dec 2020 15:14
3 400 EUR
13 dec 2020 14:16
3 300 EUR
13 dec 2020 12:59
3 200 EUR
13 dec 2020 12:07
3 100 EUR
13 dec 2020 12:07
3 000 EUR
13 dec 2020 12:07
3 000 EUR
13 dec 2020 12:00
2 900 EUR
13 dec 2020 11:59
2 800 EUR
13 dec 2020 11:59
2 800 EUR
13 dec 2020 11:35
2 700 EUR
13 dec 2020 11:30
2 600 EUR
13 dec 2020 11:28
2 500 EUR
13 dec 2020 11:27
2 400 EUR
13 dec 2020 11:27
2 300 EUR
13 dec 2020 10:37
2 200 EUR
11 dec 2020 14:09
2 100 EUR
11 dec 2020 14:08
2 000 EUR
11 dec 2020 14:08
1 950 EUR
11 dec 2020 14:07
1 900 EUR
11 dec 2020 14:07
1 850 EUR
11 dec 2020 13:55
1 800 EUR
11 dec 2020 13:55
1 750 EUR
11 dec 2020 13:48
1 655 EUR
11 dec 2020 13:48
1 605 EUR
9 dec 2020 20:48
1 600 EUR
5 dec 2020 19:16
1 501 EUR
27 nov 2020 20:43
1 300 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377