Ikon, silver och emalj, daterad 6 februari 1911 S:t Petersburg.

Tempera på metall samt förgyllningr.
Alexander Nevskij, aposteln Petrus, aposteln Paulus och Nikolaus undergöraren. Höjd 13 cm. Längd 11 cm. Total längd 21 cm.

Fri översättning: "Tacksam till den högt respekterade Alexander Ivanovich Volkov av föreningen för underhåll på Peterhof V.V. Pavlova kvinnogymnasium den 6 februari 1911."

Åldersrelaterat slitage. Ställvis färgbortfall. Anlupen.

Klubbat pris
7 900
87 848
8 335
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (42 bud)
12
13 dec 2020 14:59
7 900 EUR
13 dec 2020 14:42
7 700 EUR
11
13 dec 2020 14:42
7 699 EUR
11
13 dec 2020 14:42
7 500 EUR
13 dec 2020 14:42
7 300 EUR
11
13 dec 2020 14:42
7 100 EUR
13 dec 2020 14:42
6 900 EUR
11
13 dec 2020 9:44
6 700 EUR
10
13 dec 2020 9:44
6 500 EUR
10
12 dec 2020 21:21
6 200 EUR
11
12 dec 2020 21:21
6 000 EUR
10
12 dec 2020 18:37
5 000 EUR
9
12 dec 2020 18:37
4 800 EUR
9
11 dec 2020 6:26
4 600 EUR
9 dec 2020 22:41
4 400 EUR
9 dec 2020 22:41
4 200 EUR
9 dec 2020 22:41
4 200 EUR
9 dec 2020 2:20
4 000 EUR
5 dec 2020 23:44
3 900 EUR
5 dec 2020 23:43
3 800 EUR
5 dec 2020 23:43
3 800 EUR
5 dec 2020 23:43
3 700 EUR
5 dec 2020 23:43
3 600 EUR
4 dec 2020 4:15
3 500 EUR
2 dec 2020 17:00
3 400 EUR
8
2 dec 2020 12:34
3 300 EUR
30 nov 2020 18:29
3 200 EUR
29 nov 2020 4:50
3 100 EUR
29 nov 2020 4:50
3 000 EUR
28 nov 2020 19:46
2 600 EUR
28 nov 2020 19:46
2 500 EUR
28 nov 2020 10:10
1 850 EUR
28 nov 2020 10:10
1 800 EUR
28 nov 2020 10:10
1 550 EUR
28 nov 2020 10:10
1 500 EUR
28 nov 2020 8:41
1 350 EUR
28 nov 2020 8:41
1 300 EUR
28 nov 2020 7:51
1 150 EUR
28 nov 2020 7:51
1 100 EUR
28 nov 2020 7:42
1 000 EUR
27 nov 2020 20:17
450 EUR
27 nov 2020 20:07
400 EUR