1273445
Ignati Sazikov, Serveringssked, förgyllt silver, S:t Petersburg 1860-tal.
Ignati sazikov, serveringssked, förgyllt silver, s:t petersburg 1860-tal.

Vridet skaft. Längd 17 cm. Vikt ca 76 g.
Kontrollmästarstämpel Eduard Brandenburg.

Helhetsintrycket är gott. Smärre repor i skedbladet.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
260
2 629
315
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (5 bud)
13 dec 2020 15:24
260 EUR
13 dec 2020 15:24
240 EUR
13 dec 2020 9:33
220 EUR
6 dec 2020 11:48
200 EUR
27 nov 2020 18:11
100 EUR