Oscar Kleineh

(Finland, 1846-1919)
Oscar Kleineh
(Finland, 1846-1919)

Oscar Kleineh, Aftonseglats.

Sign. -70. Olja på duk 24,5x44,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
9 500
107 635
9 911
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Budhistorik (35 bud)
13 dec 2020 15:45
9 500 EUR
8
13 dec 2020 15:36
9 300 EUR
13 dec 2020 15:13
9 100 EUR
8
13 dec 2020 15:13
9 000 EUR
8
13 dec 2020 15:08
8 900 EUR
13 dec 2020 14:58
8 700 EUR
8
13 dec 2020 14:57
8 500 EUR
13 dec 2020 14:57
8 500 EUR
8
13 dec 2020 14:43
8 300 EUR
13 dec 2020 14:38
8 100 EUR
8
13 dec 2020 14:38
8 000 EUR
8
13 dec 2020 14:36
7 900 EUR
13 dec 2020 14:32
7 700 EUR
8
13 dec 2020 13:16
7 500 EUR
13 dec 2020 12:48
7 300 EUR
12 dec 2020 19:39
7 100 EUR
12 dec 2020 18:31
6 900 EUR
11 dec 2020 15:24
6 700 EUR
11 dec 2020 15:22
6 500 EUR
8 dec 2020 19:09
6 300 EUR
6 dec 2020 20:46
6 100 EUR
6 dec 2020 16:27
5 900 EUR
6 dec 2020 9:58
5 700 EUR
5 dec 2020 19:03
5 500 EUR
5 dec 2020 17:33
5 300 EUR
4 dec 2020 15:25
5 100 EUR
4 dec 2020 15:14
4 900 EUR
3 dec 2020 21:44
4 700 EUR
3 dec 2020 21:10
4 500 EUR
1 dec 2020 18:49
4 200 EUR
27 nov 2020 21:31
3 600 EUR
27 nov 2020 20:29
3 500 EUR
27 nov 2020 20:21
1 500 EUR
27 nov 2020 20:13
100 EUR
27 nov 2020 15:24
50 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377