Pärlcollier, naturliga saltvattenspärlor, 18K guld, diamanter ca 0.17 ct tot. Tidigt 1900-tal.

144 st pärlor, 2-5 mm.
Etui märkt Marcus Hofjuwelier, U. D. Linden 31 (Berlin).
Längd 45 cm.

Obetydligt ytslitage. En rosensten saknas.

Klubbat pris
860
9 744
897
Utropspris
600 - 700 EUR
Budhistorik (20 bud)
13 dec 2020 15:57
860 EUR
13 dec 2020 15:57
851 EUR
11 dec 2020 17:51
790 EUR
10 dec 2020 18:52
770 EUR
6 dec 2020 12:15
740 EUR
5 dec 2020 9:27
720 EUR
5 dec 2020 9:27
700 EUR
5 dec 2020 9:27
691 EUR
5 dec 2020 9:26
671 EUR
5 dec 2020 9:26
651 EUR
4 dec 2020 16:54
631 EUR
4 dec 2020 16:54
611 EUR
4 dec 2020 16:03
570 EUR
4 dec 2020 16:03
550 EUR
4 dec 2020 0:55
541 EUR
4 dec 2020 0:55
521 EUR
1 dec 2020 0:01
470 EUR
28 nov 2020 12:30
450 EUR
28 nov 2020 10:31
270 EUR
27 nov 2020 16:41
250 EUR