Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Bordslampa, 1950-tal.

Bordslampa, 1950-tal.

Höjd 40 cm. Skärmens diameter 13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Proveniens

Hotell Vaakuna, Helsingfors.

Klubbat pris
1 850
18 981
2 150
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
13 dec 2020 15:07
1 850 EUR
13 dec 2020 12:19
1 800 EUR
12 dec 2020 8:46
1 700 EUR
11 dec 2020 19:42
1 550 EUR
10 dec 2020 9:22
1 500 EUR
2 dec 2020 22:27
1 200 EUR
2 dec 2020 19:52
1 050 EUR
29 nov 2020 6:51
1 000 EUR
28 nov 2020 15:29
500 EUR
28 nov 2020 9:38
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13