1276393

Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo tynell, golvkandelaber, taito 1920/1930-tal.

Paavo Tynell, golvkandelaber, Taito 1920/1930-tal.

Smidesjärn. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 53 cm. Total höjd 140 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
2 201
22 229
2 675
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
13 dec 2020 15:45
2 201 EUR
8
13 dec 2020 15:45
2 101 EUR
8
13 dec 2020 15:42
2 100 EUR
13 dec 2020 15:39
2 000 EUR
13 dec 2020 15:39
1 950 EUR