Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

Paavo Tynell, takkrona, modell R6/1706 Taito 1930-tal.

Förtennat järn. 6 ljuspunkter. Total höjd 119 cm. Diameter 57 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare elektrifiering. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
1 150
12 006
1 301
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (17 bud)
13 dec 2020 16:04
1 150 EUR
13 dec 2020 16:02
1 100 EUR
13 dec 2020 16:02
1 100 EUR
13 dec 2020 15:56
1 050 EUR
13 dec 2020 15:56
1 000 EUR
13 dec 2020 15:54
980 EUR
13 dec 2020 15:28
960 EUR
13 dec 2020 15:22
940 EUR
13 dec 2020 15:22
930 EUR
13 dec 2020 12:29
920 EUR
13 dec 2020 12:27
900 EUR
13 dec 2020 12:27
890 EUR
13 dec 2020 12:27
870 EUR
13 dec 2020 12:27
850 EUR
13 dec 2020 10:25
800 EUR
13 dec 2020 8:14
750 EUR
28 nov 2020 10:48
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13