1276394
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)
Paavo tynell, takkrona, modell r6/1706 taito 1930-tal.

Paavo Tynell, takkrona, modell R6/1706 Taito 1930-tal.

Förtennat järn. 6 ljuspunkter. Total höjd 119 cm. Diameter 57 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare elektrifiering. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
1 150
11 627
1 394
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (17 bud)
13 dec 2020 16:04
1 150 EUR
13 dec 2020 16:02
1 100 EUR
13 dec 2020 16:02
1 100 EUR
13 dec 2020 15:56
1 050 EUR
13 dec 2020 15:56
1 000 EUR