1276500
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, vas, glas "bambu", signerad oiva toikka, nuutajärvi notsjö.

Oiva Toikka, Vas, glas "Bambu", signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö.

Trestegsvas. Höjd 40,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
1 250
12 606
1 521
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
8
12 dec 2020 18:59
1 250 EUR
12 dec 2020 18:59
1 200 EUR
8
2 dec 2020 15:05
1 150 EUR
2 dec 2020 15:05
1 100 EUR
8
2 dec 2020 14:28
1 050 EUR