Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Oiva Toikka, Vas, glas "Bambu", signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö.

Trestegsvas. Höjd 40,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 250
14 088
1 318
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
8
12 dec 2020 18:59
1 250 EUR
12 dec 2020 18:59
1 200 EUR
8
2 dec 2020 15:05
1 150 EUR
2 dec 2020 15:05
1 100 EUR
8
2 dec 2020 14:28
1 050 EUR
2 dec 2020 14:28
1 000 EUR
8
2 dec 2020 12:46
920 EUR
1 dec 2020 0:53
900 EUR
1 dec 2020 0:53
890 EUR
28 nov 2020 18:59
850 EUR
28 nov 2020 18:59
830 EUR
28 nov 2020 18:58
810 EUR
28 nov 2020 18:58
790 EUR
28 nov 2020 18:23
770 EUR
28 nov 2020 18:23
750 EUR
28 nov 2020 17:42
670 EUR
28 nov 2020 17:42
650 EUR
28 nov 2020 16:56
644 EUR
28 nov 2020 16:56
624 EUR
28 nov 2020 16:56
560 EUR
28 nov 2020 16:56
540 EUR
28 nov 2020 15:40
520 EUR
28 nov 2020 15:14
500 EUR
28 nov 2020 9:26
432 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492