Oskari Paatela

(Finland, 1888-1952)
Oskari Paatela
(Finland, 1888-1952)

Oskari Paatela, Landskap från Hogland.

Sign. 1925. Olja på duk 81x100 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
4 200
48 174
4 395
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Budhistorik (30 bud)
11
13 dec 2020 18:09
4 200 EUR
8
13 dec 2020 18:09
4 200 EUR
11
13 dec 2020 18:06
4 000 EUR
8
13 dec 2020 18:05
3 900 EUR
11
13 dec 2020 18:05
3 800 EUR
8
13 dec 2020 18:05
3 700 EUR
11
13 dec 2020 18:04
3 600 EUR
8
13 dec 2020 18:04
3 500 EUR
11
13 dec 2020 18:03
3 400 EUR
8
13 dec 2020 18:03
3 400 EUR
11
13 dec 2020 18:02
3 300 EUR
8
13 dec 2020 17:33
3 200 EUR
13 dec 2020 17:04
3 100 EUR
10
13 dec 2020 17:04
3 100 EUR
13 dec 2020 11:56
2 800 EUR
8
13 dec 2020 11:43
2 700 EUR
10
13 dec 2020 10:02
2 600 EUR
8
12 dec 2020 10:18
2 300 EUR
9
11 dec 2020 18:21
2 200 EUR
8
9 dec 2020 16:09
2 100 EUR
6 dec 2020 21:12
2 000 EUR
5 dec 2020 21:04
1 150 EUR
5 dec 2020 18:34
1 000 EUR
5 dec 2020 11:10
900 EUR
4 dec 2020 15:09
800 EUR
2 dec 2020 19:23
600 EUR
2 dec 2020 9:04
500 EUR
28 nov 2020 21:15
420 EUR
27 nov 2020 18:39
400 EUR
27 nov 2020 15:22
200 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377