Juho Rissanen

(Finland, 1873-1950)
Juho Rissanen
(Finland, 1873-1950)

Juho Rissanen, Man med pipa.

Sign. 1924. Akvarell och blandteknik 50,5x34 cm.

Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
870
9 979
910
Utropspris
500 - 600 EUR
Budhistorik (32 bud)
13 dec 2020 16:31
870 EUR
13 dec 2020 16:31
850 EUR
13 dec 2020 16:30
830 EUR
13 dec 2020 16:30
810 EUR
13 dec 2020 16:30
808 EUR
13 dec 2020 16:30
790 EUR
13 dec 2020 16:30
770 EUR
13 dec 2020 16:30
750 EUR
13 dec 2020 16:30
730 EUR
13 dec 2020 16:29
710 EUR
13 dec 2020 16:29
690 EUR
13 dec 2020 16:16
670 EUR
13 dec 2020 16:16
650 EUR
8
13 dec 2020 16:16
643 EUR
13 dec 2020 16:14
623 EUR
13 dec 2020 15:18
603 EUR
13 dec 2020 15:18
590 EUR
13 dec 2020 14:24
570 EUR
13 dec 2020 14:24
550 EUR
13 dec 2020 14:24
545 EUR
13 dec 2020 14:24
525 EUR
13 dec 2020 13:32
492 EUR
13 dec 2020 13:31
472 EUR
13 dec 2020 13:31
470 EUR
13 dec 2020 12:06
410 EUR
3 dec 2020 18:22
390 EUR
3 dec 2020 9:55
370 EUR
3 dec 2020 9:55
350 EUR
3 dec 2020 9:55
340 EUR
1 dec 2020 3:05
320 EUR
27 nov 2020 19:40
300 EUR
27 nov 2020 15:15
150 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377