Madeleine Pyk – en samling F769

Eero Hiironen

(Finland, 1938-2018)
Eero Hiironen
(Finland, 1938-2018)

Eero Hiironen, "Solskeppet".

Sign. -86. Rostfritt stål, längd 107 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären.

2 000
21 060
2 297
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
13 dec 2020 18:21
2 000 EUR
3 dec 2020 18:04
1 500 EUR
28 nov 2020 17:50
1 000 EUR
28 nov 2020 10:28
200 EUR
28 nov 2020 9:40
100 EUR