Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

Aimo Okkolin, konstglas, "Gaffel", signerad Riihimäen Lasi Oy A. Okkolin.

Slipad kristall. Höjd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
950
9 747
1 104
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (11 bud)
13 dec 2020 16:24
950 EUR
13 dec 2020 16:24
950 EUR
13 dec 2020 16:20
920 EUR
13 dec 2020 16:20
900 EUR
13 dec 2020 16:19
870 EUR
13 dec 2020 16:19
850 EUR
13 dec 2020 16:19
800 EUR
12 dec 2020 1:13
750 EUR
8 dec 2020 6:49
220 EUR
2 dec 2020 19:01
200 EUR
27 nov 2020 21:13
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13