Hugo Simberg, På sandstranden.
Sign. 1911. Olja på pannå 33x41,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor.
Sakari Saarikivi, Hugo Simberg, hans liv och verk, nr 380.
Läs merKundservice
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13